thumimage

Iulie/Iuly

Grand Master’s Cup WDC Romania 2019

description

Va asteptam cu drag la prima competitie internationala WDC Romania GRAND MASTER’S CUP, o competitie de 5 stele care va avea loc in 20-21 iulie, la Athenee Palace Hilton (Str. Episcopiei nr. 1-3, Sector 1, București, 010292) si care va va intrece orice asteptare!
Arbitrii internationali, workshop international, formatii, grup,   solo, duo, trio, perechi, Dracula Dinner, Grand Final Dinner.

We welcome you at the first international competition WDC RomaniaGRAND MASTER’S CUP, a 5-star competition to be held on 20-21 July at Athenee Palace Hilton (1-3 EPISCOPIEI ST., DISTRICT 1, BUCHAREST, 010292) and will compete any waiting!
International judges, international workshop, formations, group, solo, duo, trio, pairs, Dracula Dinner, Grand Final Dinner.

Data limita de inscriere (Registration Deadline):10.07.2019

10.000 EURO PREMII / 10.000 EURO PRIZE MONEY

Sectiuni/Sections

Dans sportiv (latino, ballroom) / Dance sport (latino, ballroom)
Dans modern / Modern Dance
Dans tematic / Thematic Dance
Show dance / Show dance
Majorete / Cheerleading
Contemporan / Contemporary
Fantezie coregrafica / Choreographic fantasy
Folclor national / international – Folklore national / international
Urban style
Hip-hop
Street – dance
Open
Balet/Ballet
Dansuri caraibice (salsa, merenque, kizomba, bachata, etc.)
Gimnastica (aerobic, ritmica, etc.) – Gymnastics (aerobics, rhythmic, etc.)
Acro dance
Jazz dance
Dans oriental – Oriental dance
Lyrical

Categorii de varsta/Age Categories

Sub 8 ani / Under 8
Sub 12 ani / Under 12
Sub 14 ani / Under 14
Sub 16 ani / Under 16
Peste 16 ani / Over 16

Categoriile de nivel/Level categories

Incepatori / Beginners
Avansati / Advanced

Un grup trebuie sa contina minimum 5 membrii. One group must have minimal 5 members.
O formatie trebuie sa contina peste 5 membrii. / One formations must have over 5 members.
La categoriile de solo, duo, trio, momentul coregrafic nu trebuie sa depaseasca 2 min. si 30 de sec. In the categories solo, duo, trio the choreographic moment should not exceed 2 min. and 30 sec.
Momentul coregrafic la categoria formatii nu trebuie sa depaseasca 4 min. The choreographic moment at formations should not exceed 4 min..

Taxe participare / Participation fees

Solo, duo, trio 80 lei / participant (poate participa cu un moment coregrafic) / Solo, duo, trio 20 € / member (one participation) 25 € / member (2 participation)
Formatii, grup 60 lei/participant (poate participa cu un moment coregrafic) 80 lei/participant (2 momente coregrafice) Formations, group 15 €/member (one participation) 20 €/member (2 participation)

Inscrierile se fac la adresa de mail / Registration : wdcromania@yahoo.com

La inscriere trebuie specificate urmatoarele / In registration must be specified:

Sectiunea, categoria de varsta si nivel / The sections, age categories and level categories
Numele formatiei, grupului, solo, duo, trio/The name of formations or group, solo, duo, trio, formations
Nume antrenor, numele clubului / The name of the coach
Numarul de telefon al antrenorului / Number telephone of the coach
Melodia / The song

Dupa incheierea inscrierilor vom finaliza programul exact iar fiecare antrenor il va primi pe mail./ After the deadline we will finish the program and send it by e-mail.
Toti participantii vor fi premiati cu diploma si cupa. / All participants will receive cup and diploma.
Nu exista restrictii privind costumatiile. / There are no restrictions on clothing.

Premii special/Special Prizes

TAXA INTRARE / Entrance fee:

Dimineata 75 lei/pers. cu coffee break (mini-gustare, cafea) pana in ora 12
100 lei/pers. cu masa de pranz (de la ora 12)
Morning 17 €/person with coffee break until 12 o’clock 20 €/person with lunch (from 12 o’clock)

Optional Gala Dinner:

Pe primul rand 470 lei / First row 100 €